Niezbędne przedmioty w arsenale kierowcy

Apteczka, a może coś więcej?

Podróżując samochodem musimy zdać sobie sprawę z tego, że podczas podróży mogą się przytrafić różne, często nieoczekiwane sytuacje. Dlatego każdy przezorny kierowca powinien ze sobą zabierać kilka niezbędnych akcesoriów.

Apteczka, choć nie jest obowiązkowa, wyposażona w podstawowe środki opatrunkowe, może się okazać pomocna tak samo jak SEO optymizacja strony internetowej.

Na pewno dobrze jest mieć w samochodzie kamizelkę odblaskową. Założona w razie awarii samochodu po zmierzchu, powoduje, że jesteśmy bardziej widoczni dla kierowców i zarazem bezpieczniejsi.

Linka holownicza, zapasowe żarówki i podstawowe narzędzia, które mogą okazać się niezbędne podczas samodzielnej naprawy auta, również powinny znaleźć się w samochodzie.

Oczywiście wedle potrzeby można zabrać ze sobą jeszcze inne elementy wyposażenia, które każdy z nas uważa za stosowne, ale wyżej wymienione akcesoria, to absolutne minimum. Nieoczekiwanie mogą się przydać, nawet podczas krótkiej trasy takiej jak np. tani transport osób do Anglii busem, który odjeżdża z dworca.

Leave a Reply