Rynek pracy w Polsce dynamicznie się rozwija. Zmiana następuje nie tylko w ilości ofert pracy, ale także w mentalności pracodawców, którzy niekoniecznie poszukują najtańszego pracownika, a pracownika, który będzie inwestycją na lata.

Wiele osób, szczególnie tych, którzy stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, nie wiedzą jak zabrać się do pisania własnego CV. Jest to bardzo ważna umiejętność, gdyż stworzenie nieprofesjonalnie wyglądającego, a przede wszystkim nieczytelnego CV, skutecznie ogranicza nasze szanse na otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

CV powinno być podzielone na kilka sekcji, w których zamieścić powinniśmy kluczowe informacje. Sekcja odnosząca się do edukacji powinna zawierać informacje dotyczące ukończonych szkół.

W sekcji dotyczącej doświadczenia zawodowego wymieniamy wszystkie prace w taki sposób, że ostatnio wykonywana powinna być podana jako pierwsza. Obowiązki, jakie pełniliśmy w każdej z tych prac powinniśmy dobrze opisać, gdyż z punktu widzenia pracodawcy doświadczenie pracownika, za co był odpowiedzialny i jakie umiejętności nabył, jest kluczowe w procesie naboru. Ważną kwestią jest podkreślanie własnych osiągnięć i doświadczenia wyniesionego z każdej z tych prac. Oczywiście nie wolno nadmiernie się rozpisywać. Wystarczy w kilku zdaniach opisać zakres obowiązków i umiejętności potrzebne do wykonania danej czynności.

kreator generator cv

 

Dla osób, które nie chcę zajmować się w samodzielne tworzenie CV, firmy pośredniczące w procesach rekrutacyjnych bardzo często udostępniają funkcję generator cv. Czym jest owy generator? Generator pozwala w prosty sposób stworzyć cv. Zwykle mamy do wyboru kilkanaście różnych szablonów. Nasza rola ogranicza się do podania kluczowych informacji. Nie musimy od podstaw tworzyć swojego CV w edytorze tekstu. Kreator cv zaoszczędzi nam dużo czasu. Dodatkową opcją jest możliwość zapisania naszego CV w popularnych formatach zapisu plików. Może to być format doc lub pdf. Jest to ważne, gdyż w ten sposób unikniemy sytuacji, kiedy po otwarciu naszego CV pracodawca zamiast informacji o nas zobaczy szereg dziwnych znaków.

Jak stworzyć CV? Użyć kreatora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X

Pin It on Pinterest

X